Od 5. prosince se zahájí pravidelná očista píseckého vodojemu Hradiště

Pravidelnou údržbu píseckého vodojemu Hradiště, který zásobuje pitnou vodou obyvatele stejnojmenného sídliště, zahájí v týdnu od pondělí 5. prosince vodohospodářská společnost ČEVAK a. s. Přestože se jedná o organizačně a technicky náročné práce, vodohospodáři učiní vše proto, aby došlo k minimálnímu dopadu na odběratele v předmětné lokalitě.

Nejprve musejí vodohospodáři vypustit celý objem pitné vody z jediné komory vodojemu. Poté přijde na řadu tlaková voda a ruční čištění dna a stěn nádrže. „Obyvatelé sídliště Hradiště se nemusejí obávat, že by došlo k přerušení dodávek pitné vody. Ta bude po dobu pravidelného čištění zajištěna,“ vysvětlil vedoucí provozní oblasti Západ Petr Matoušek.

Před opětovným připojení vodojemu Hradiště na vodovodní síť musejí vodohospodáři síť opět propláchnout a odkalit. Proto se může ojediněle a místy vyskytnout zakalená voda. Pokud by k tomu došlo, prosíme odběratele, aby to okamžitě nahlásili na bezplatnou havarijní linku 800 120 112,“ doplnil Petr Matoušek.

Zdroj: https://www.cevak.cz/cs/o-nas/novinky/vodojem-hradiste-v-pisku-projde-pravidelnou-ocistou-11038