Do VDJ Hradiště poteče voda novým přívodním potrubím

Do vodojemu hradiště poteče voda novým přívodním potrubím

Polyethylenové potrubí o průměru 250 milimetrů pokládají zaměstnanci dodavatelské firmy v místě od Zátavského mostu.
Potrubí propojí úsek dlouhý 450 metrů mezi předávacím místem Jihočeského vodárenského svazu s vodojemem Hradiště. Nahradí tak původní vyrobené ze sklolaminátu, které již bylo na hranici své životnosti. Navíc z důvodu nestabilního podloží často praskalo,“ řekl Petr Matoušek, vedoucí provozní oblasti Západ společnosti ČEVAK a.s., která vodohospodářský majetek města Písku provozuje.

Vodojem Hradiště, do nějž potrubí ústí, zásobuje pitnou vodou třetinu města Písku, včetně průmyslové zóny a obcí Čížová, Zlivice, Krašovice, Bošovice, Nová Ves, Topělec, Semice a Smrkovice a Oldřichov. Stavba nového přívodního řadu dodávky pitné vody pro obyvatele nijak neomezí.

„Po celou dobu prací bude stále v provozu původní přívodní řad. Předpokládáme, že do konce letošního roku bude vše hotovo a poté přepojíme staré potrubí za nové. Následně celý úsek odkalíme a vydezinfikujeme,“ vysvětlil Petr Matoušek.

Doplnil, že práce plynule navázaly na rozsáhlou rekonstrukci samotného vodojemu Hradiště. Dvoukomorový vodojem s celkovou kapacitou 2 000 m3 pocházející ze 70. let minulého století, tak může i nadále bezproblémově zásobovat obyvatele města a přilehlých obcí pitnou vodou.

Zdroj: www.cevak.cz