Kdepak sedí kachna na prameni?

Kdepak sedí kachna na prameni?

Kachna na prameni, to je název napínavé šifrovací hry, kterou si nově můžete zahrát v Českých Budějovicích. Ve spolupráci se společností Cryptomania ji vytvořila vodohospodářská společnost ČEVAK a.s. Po celou sezonu bude všem zájemcům k dispozici zdarma.

Hráči se prostřednictvím hry přenesou do blízké budoucnosti, do dne, kdy obyvatelé Českých Budějovic otočili vodovodním kohoutkem a vůbec nic se nestalo. Voda z města jednoduše zmizela. Lidé vybrakovali zásoby balené vody v obchodech a čekají, zda je někdo zachrání.

„Touto netradiční formou chceme poukázat na to, jak moc je voda v našich životech důležitá. Chceme hráče nejen pobavit, ale také poukázat na zajímavosti z vodní historie i současnosti Českých Budějovic,“ říká mluvčí společnosti ČEVAK a.s. Jitka Kramářová.

Ne náhodou proto hra začíná v areálu Vodárenské věže, která historicky hrála v zásobování města pitnou vodou nezastupitelnou roli. Je vhodná pro každého, kdo si rád hraje. Od rodin s dětmi či dětské skupiny, přes teenagery a dospělé. Stačí mít s sebou mobil s připojením na internet a svůj tým registrovat na https://trails.cryptomania.cz/cevak/ . Pak už nezbývá, že se přihlásit do herního systému, vyzvednout si v truhle herní brožuru a pustit se do hry.

„Hra Kachna na prameni je určitě zajímavou nabídkou pro všechny, kteří musí nebo chtějí trávit léto ve městě. Svého druhu je úplně novou aktivitou a zpestřením, jež je všem k dispozici denně, kdykoliv a přímo v historickém centru města,“ řekl první náměstek budějovického primátora Juraj Thoma.

Připomněl, že Budějovice se uchází o titul Evropské hlavní město kultury 2028, který je vždy na jeden rok propůjčován jednomu či více evropským městům. Ta pak mají po dobu jednoho roku možnost představit svůj kulturní život a jeho rozvoj. Podobné projekty tak rozšiřují nabídku kulturního vyžití v historických centrech měst, a navíc propojují poznání se zábavou.

Proč zrovna kachna na prameni? To se lidé dozvědí, jakmile budou hru hrát. Napovíme alespoň to, že zmizení vody v příběhu má na svědomí organizace Gumová kačenka a kačky různých podob budou soutěžící provázet na každém stanovišti.

Zdroj: https://www.cevak.cz/cs/o-nas/novinky/kdepak-sedi-kachna-na-prameni-dozvite-se-v-c.-budejovicich-10997