Rekonstrukce vodohospodářských sítí v ulicích Strakonická a Otakara Ševčíka vyjde levněji

Rekonstrukci vodovodu a kanalizace v části Strakonické ulice a v ulici Otakara Ševčíka město vysoutěžilo za nižší částky, než se původně předpokládalo. Podařilo se tak v rozpočtu ušetřit více než deset milionů korun. „Limitní cena zakázky vychází z projektové dokumentace a ceníkových cen, nastavena je tedy správně. Začalo se však hlásit více firem do výběrových řízení a díky tomu se daří cenu stlačit dolů,“ řekla místostarostka Petra Trambová. Zatímco loni se například do dvou výběrových řízení na rekonstrukci vodovodu a kanalizace přihlásily dvě firmy, letos byly v jednom případě tři, ve druhém pět.

Výměna a přeložení stávajících sítí vodohospodářské infrastruktury v ulici Strakonická vyjde na téměř 23,8 milionu bez daně, předpokládaná hodnota zakázky činila 33 milionů korun. Nejvýhodnější nabídku předložila firma ŠAFINVEST, s. r. o. Práce by měly začít v březnu a trvat budou sedm měsíců. Rekonstrukci inženýrských sítí kanalizace a vodovodu v ulici Otakara Ševčíka od napojovacích míst v ulici Nádražní po Husovo náměstí provede firma Strabag, a. s., která zakázku vysoutěžila za téměř 6,9 milionu korun bez daně, to je zhruba o 1,4 milionu oproti předpokladu méně. V této ulici práce začnou také v březnu a potrvají 18 týdnů.

Zdroj: https://www.mesto-pisek.cz/rekonstrukce-vodohospodarskych-siti-v-ulicich-strakonicka-a-otakara-sevcika-vyjde-levneji/d-49143/p1=29517