Začne rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulici O. Ševčíka a oprava povrchu v Budovcově ulici

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulici Otakara Ševčíka začne již v pondělí 27. března, ulice proto bude uzavřena, a to až do 28. července. V pondělí 27. března bude také zahájena oprava povrchu v sousední Budovcově ulici, řidiči kvůli tomu ulicí neprojedou zhruba dva týdny. Až do 10. dubna budou muset využít objížďku, která je stanovena takto: ulice Zeyerova–Purkyňova–Budějovická a v opačném směru pro příjezd do Budovcovy ulice z Nádražní a Zeyerovy ulice, pro příjezd do Gregorovy ulice budou řidiči muset jet Zeyerovou a Švantlovou ulicí.

Kvůli uzavírce ulice Budovcova bude od 27. 3. do 10. 4. 2023 dočasně zrušena obsluha autobusových zastávek MHD Písek „Budovcova“. Cestujícím budou po tuto dobu k dispozici náhradní zastávky. Ve směru do centra bude provizorně zřízena autobusová zastávka na Husově náměstí u Okresní správy sociálního zabezpečení, ve směru z centra bude jako náhradní zastávka využíváno stávající stanoviště Písek „Zeyerova“ u ZŠ Jana Husa.

S rekonstrukcí sítí v ulici Otakara Ševčíka bude spojeno kácení stromů – javorů mléč, lípy a škumpy. „V týdnu od 27. března budou v této ulici pokáceny všechny stromy v úseku od ulice Nádražní po Husovo náměstí. Během podzimních výsadeb tu pak bude zasadíme 25 kusů okrasných višní, dva jinany dvojlaločné a jeden javor babyka,“ sdělila mluvčí Městských služeb Písek Lenka Gareisová.

Rekonstrukci vodohospodářské infrastruktury v ulici Otakara Ševčíka město vysoutěžilo za 6,9 milionu korun bez daně. Vyměňovat se tu bude zhruba 100 metrů kanalizační stoky, která je poškozena, vodovod bude vyměněn v celém úseku. Zhotovitel také vymění přípojky vodovodu pro všechny objekty v ulici a přepojí kanalizační přípojky v úseku, kde bude nová kanalizační stoka. Součástí zakázky je i rekonstrukce povrchu vozovky a chodníků v celé délce ulice.

Zdroj: https://www.mesto-pisek.cz/zacne-rekonstrukce-vodovodu-a-kanalizace-v-ulici-o-sevcika-a-oprava-povrchu-v-budovcove-ulici/d-49740/p1=29517