Město bude rekonstruovat vodovod v severní části Husova náměstí

V severní části Husova náměstí se již v červenci začne rekonstruovat vodovod a také chodník a komunikace, na které nově vzniknou šikmá parkovací stání. Součástí prací bude i výsadba zeleně. Práce vyjdou na 6,9 milionu korun bez daně a realizovat je bude firma ŠAFINVEST, s. r. o., která ve výběrovém řízení předložila nejvýhodnější nabídku. „Zakázku, o kterou měly zájem čtyři firmy, se nám podařilo vysoutěžit o zhruba dva miliony levněji, než byla předpokládaná cena,“ uvedla místostarostka Petra Trambová.
Zhruba sto metrů vodovodního potrubí se bude měnit od napojovacích míst v ulici Purkyňova a Otakara Ševčíka, která se rekonstruovala minulý rok. Práce budou trvat 14 týdnů a řidiči musejí počítat s uzavírkou ulice. „Město má v plánu u nově vysazených stromů poprvé nainstalovat tak zvané prokořeňovací buňky, díky kterým mají dřeviny v městském prostoru mnohem lepší podmínky pro růst. Mají totiž zajištěn dostatek prostoru pro kořeny, vhodnou půdu a také vláhu. Stromy tak rostou rychleji, daří se jim, a proto na stanovišti mohou být desítky let. Proto tento systém začíná využívat stále více měst při výsadbě dřevin v centrech, kde nejsou podmínky pro stromy ideální,“ vysvětlila místostarostka.

Zdroj: https://www.mesto-pisek.cz/mesto%2Dbude%2Drekonstruovat%2Dvodovod%2Dv%2Dseverni%2Dcasti%2Dhusova%2Dnamesti/d-56708/p1=29517